Condo-hotele kontra REIT-y
Empire State Building, Nowy Jork

Od kilku lat, wśród polskich ofert inwestycyjnych z rynku nieruchomości komercyjnych pojawiają się „fantastycznie” oferty  inwestycji w pokoje hotelowe na wynajem krótkoterminowy (tzw. condo-hotele).

Obiekty zazwyczaj zlokalizowane są regionach turystycznych (Mazury, wybrzeże), gdyż założonym celem biznesowym jest zarabianie na turystyce. Potencjalny inwestor otrzymuje możliwość zakupu apartamentu, najczęściej już wyposażonego, który następnie ma być wykorzystywany na wynajem krótkoterminowy dla turystów.

Atrakcyjność inwestycji ma zapewnić m.in. tzw. gwarantowana stopa zwrotu – najczęściej w wysokości 7-8% rocznie przez długi okres (10-20 lat). Dodatkowo, kupujący ma możliwość skorzystania raz w roku z pobytu właścicielskiego. W materiałach marketingowych pojawia się także obietnica możliwości otrzymania zwrotu VAT, który jest zawarty w cenie takiego apartamentu. Minimalna wartość początkowa inwestycji wynosi zazwyczaj od 250 tys. do 350 tys. złotych brutto.

Inwestycje w pokoje hotelowe w formie condo-hoteli może być atrakcyjną formą inwestowania. Jednakże inwestor, który zastanawia się nad potencjalną inwestycją powinien poważnie przeanalizować różne aspekty oferty, szczególnie w kontekście ostatnich doniesień prasowych ostrzegających przed nieuczciwymi deweloperami,  do utraty pieniędzy włącznie. Przed pochopnymi inwestycjami ostrzegają m.in.:

Przedstawiamy tylko fragment analizy porównawczej inwestowania w condo-hotele kontra zagraniczne REIT-y.

Jeśli nie jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych seminariach, a chcesz otrzymać bezpłatną, pełną analizę porównawczą- napisz do Nas.

Zobacz pozostałe

REITs kontra

Lokata

więcej

Mieszkanie na wynajem

więcej

Obligacje korporacyjne

więcej

Copyright © 2024 Fundacja Edukacji i Badań nad REIT - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Adream.pl