CAPITAL PARK CHCE BYĆ REITEM

29 stycznia 2018

Capital Park SA chce być spółką dywidendową, a do pierwszej wypłaty dywidendy może dojść w 2018 lub 2019 roku – wynika z czwartkowej wypowiedzi dla PAP Marcina Juszczyka, członka zarządu spółki.

“Wchodzimy w okres, kiedy zdolność dywidendowa spółki będzie rosła i będziemy myśleć o rewizji naszej polityki dywidendowej. Jako zarząd będziemy chcieli rekomendować podzielenie się dochodem z inwestorami” – powiedział Juszczyk podczas konferencji.

“Trudno jeszcze dziś powiedzieć czy to będzie już za rok 2017, czy dopiero za 2018, na to jeszcze przyjdzie czas. Jednak już dziś widzimy, że to w tym kierunku zmierza” – dodał. Poinformował też, że spółka nie planuje sprzedaży swoich aktywów.

“Uważamy, że są dostępne inne, lepsze opcje finansowania dalszego rozwoju niż sprzedaż aktywów. Tym bardziej, że mamy plan, aby docelowo – jeżeli pozwolą warunki prawne – ukształtować się na REIT” – powiedział członek zarządu Capital Park. “Obecnie prawo nie jest pewne, propozycje ostatnio zostały zawężone do sektora mieszkaniowego. Uważamy, że to zła wiadomość dla rynku” – dodał.

Poinformował, że Capital Park ma jeszcze “sporo” do wybudowania i ewoluuje w stronę spółki typu REIT (ang. Real Estate Investment Trust), która w przyszłości będzie wypłacać dywidendę.

Źródło: PAP Biznes, za www.stooq.pl