Dr J.Bartosiak szefem CPK

5 października 2018

Dr Jacek Bartosiak, prawnik i ekspert od geopolityki, członek Rady Fundacji Edukacji i Badań nad REITs stanie na czele spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny to strategiczny projekt rządowy. To główny węzęł transportowy Polski oparty na zintegrowanych ze sobą węzłach: lotniczym i kolejowym, spójnych z układem sieci drogowej. CPK ma być zlokalizowany w gminie Baranów, powiecie grodziskim, w województwie mazowieckim. 7 listopada 2017 r. koncepcja została przyjęta uchwałą Rady Ministrów, a 2 czerwca 2018 specjalną ustawę podpisał prezydent RP Andrzej Duda. Wartość inwestycji szacowana jest na pomiędzy 30 a 35 mld zł.

Gratulujemy dr Bartosiakowi tak zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.