REIT-y amerykańskie wypłacają więcej niż ZUS!

3 września 2018

REIT-y amerykańskie o głowę biją nasz ZUS!

Czy wiecie, że w tylko 2017 roku wartość dywidend wypłaconych przez wszystkie publiczne REIT-y amerykańskie, aż o 53% przewyższyła wartość emerytur wypłaconych przez nasz ulubiony ZUS – w tym samym roku?

Okazuje się, że publiczne REIT-y wypłaciły w ub. roku ponad 55 mld USD, co przy kursie ok. 3,7 PLN/USD (załóżmy, że taki był taki kurs dla uproszczenia) daje kwotę ok. 203, 5 mld PLN.  Gdyby dodać jeszcze dywidendy wypłacone przez prywatne REIT-y w USA (szacunkowo ok. 3-4 mld USD), to dało by to kwotę ok. 215-218 mld PLN. Natomiast, ZUS w 2017 roku wypłacił zaledwie ok. 140 mld PLN emerytur (łącznie ok. 211 mld PLN wszystkich świadczeń, w tym rent).

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej na temat REIT-ów, Fundacja Edukacji  i Badań nad REITs wraz dr. Grzegorzem Mizerskim zorganizowała bezpłatny, kurs internetowy.

Informacje oraz zapisy na kurs na http://www.grzegorzmizerski.pl