MURAPOL SA PLANUJE URUCHOMIENIE PL-REIT

1 czerwca 2017

Murapol SA zapowiedział uruchomienie PL-REITs. W wywiadzie udzielonemu Gazecie Parkiet (wyd. 02/05/2017) Michał Sapota – Prezes zarządu Murapol SA potwierdził zainteresowanie uruchomieniem funduszu dywidendowego typu REIT, któr będzie inwestował w aktywa mieszkaniowe. Spółka, na razie z innymi podmiotami z branży zabiega, by ustawa dopuszczała tworzenie REIT-ów w oparciu o mieszkania.

“Generalnie dziwi mnie, że wciąż w Polsce nie powstał rynek instytucjonalnego inwestowania w nieruchomości, bo 60 proc. wszystkich aktywów inwestycyjnych na świecie to nieruchomości. Najbogatsi ludzie połowę majątków lokują w tym segmencie. To są wymowne liczby, nie wiem, skąd w Polsce taka awersja. Przychodzą fundusze zagraniczne, skupują biurowce, parki logistyczne, centra handlowe…

Mieszkania są mniej uzależnione od koniunktury niż nieruchomości komercyjne. Ludzie muszą mieć dach nad głową, kwestia ,na jaki standard ich stać w danym momencie. Inwestowanie w mieszkania to co prawda niższy zwrot niż w przypadku komercyjnych, ale długoterminowo jest to stabilniejsze i bezpieczniejsze. Profesjonalnie zarządzany portfel kilku tysięcy mieszkań – dobrze zdywersyfikowany geograficznie i pod względem standardu – może być całkowicie odporny na wahania koniunktury. Oczywiście w wycenach musimy się odnosić do strumieni gotówki z czynszów, a nie okresowych zmian wartości lokali – podkreślił Prezes Sapota.

Pełny wywiad z prezesem zarządu Murapolu SA na stronach parkiet.com.pl.

Copyright © 2024 Fundacja Edukacji i Badań nad REIT - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Adream.pl