GK IMMOBILE SA UTWORZY PL-REIT

1 października 2017

Mamy kolejną deklarację dotycząca utworzenia PL-REIT.  Tym razem o takich planach poinformowała Grupa Kapitałowa Immobile SA z Bydgoszczy.  Rafał Jerzy – Prezes Zarządu GK Immobile i jednocześnie główny akcjonariusz zadeklarował, że spółka zamierza zostać spółką dywidendową i w związku z tym utworzy fundusz dywidendowy typu REIT z nieruchomości komercyjnych, które są w portfelu Grupy. W tym celu zostanie wydzielony ze struktury Grupy specjalny podmiot, który stanie się właścicielem tych aktywów – informuje Bankier.pl.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. jest właścicielem wielu nieruchomości, które przeznaczone są pod najem komercyjny lub dzierżawione są przez spółkę od jej podmiotów wewnętrznych, celem prowadzenia działalności. Przychody segmentu najmu nieruchomości w 2014 roku wyniosły 8mln PLN i wygenerowano na tej działalności wynik operacyjny w wysokości 3,2mln PLN. Grupa ma także 12 obiektów hotelarskich w sieci Focus, które także nadają się do stworzenia dedykowanego hotel – REIT.

To już kolejny podmiot, który planuje utworzenie PL-REITs. Jak do tej pory, oprócz GK Immobile SA deklarację o uruchomieniu funduszy dywidendowych potwierdzili: Grupa Capital Park SA, Grupa Griffin RE (Echo Investment SA  i EPP), KGHM TFI, Grupa Murapol SA, BGK oraz Polski Holding Nieruchomościowy SA.