PIERWSZA W POLSCE MONOGRAFIA O REITACH – ZAPRASZAMY DO LEKTURY

25 listopada 2017

Czy ponad 80 mln Amerykanów może się mylić? Na to, i inne pytanie dotyczące REIT-ów czyli real estate investment trust wszyscy zainteresowani znajdą odpowiedź w pierwszej w Polsce monografii dotyczącej REIT-ów  autorstwa dr Grzegorza Mizerskiego – “Real Estate Investment Trusts (REITs). Efektywne inwestowanie  na rynku nieruchomości“, której współwydawcą była Fundacja Edukacji i Badań nad REITs. Przedmowę do książki napisał prof. Adam Glapiński, szef NBP.

Książka jest próbą przybliżenia zasad funkcjonowania funduszy dywidendowych – REIT-ów. Jej lektura pozwoli czytelnikowi zapoznać się z rozwiązaniami dotyczącymi REIT-ów, ocenić ich atrakcyjność inwestycyjną i zdolność do generowania pasywnych dochodów z nieruchomości i być może zachęci do budowania własnych oszczędności z wykorzystaniem opisywanych instrumentów.

Ostatnio (kwiecień 2018), książkę szeroko reklamuje Puls Biznesu. Autor publikacji  – K.Kosiński skupia się głównie na  autorze przedmowy (profesor Adam Glapiński) dopatrując się zmiany opinii szefa NBP na zagadnienie wprowadzenie REIT-ów do Polski. W naszej opinii, taka sytuacja nie miała miejsce, a prof. Glapiński – jak na naukowca  i szefa Banku Centralnego przystało – koncentruje się na szczegółowych zagadnieniach, w tym bezpieczeństwie inwestorów. Osądźcie Państwo sami – skan artykułu w załączniku

Puls Biznesu_0

Skan artykułu z Pulsu Biznesu w załączniku ….

Załączniki:

Puls Biznesu