CAPITAL PARK SA UTWORZY PL-REIT

12 grudnia 2016

Capital Park rozważy przekształcenie się w REIT, jeśli ustawa o tych funduszach wejdzie w życie, poinformował prezes Jan Motz. Grupa ma również grupę wyselekcjonowanych projektów do potencjalnego nabycia.

“Obecna władza popiera wprowadzenie funduszy REIT i niewykluczone, że mogłyby się one pojawić na giełdzie nawet w 2018 r. W związku z tym, że otoczenie rynkowe wydaje się nieatrakcyjne na tyle, aby podejmować decyzje o sprzedaży projektów, to choć nadal prowadzimy rozmowy o potencjalnym zbyciu naszych biurowców, to jednocześnie rozważymy przekształcenie się REIT i czerpanie korzyści z przychodów z naszych obiektów, które zyskują na naszej unikalnej strategii Biuro+” – powiedział Motz podczas konferencji prasowej.

Dodał, że 80% portfela grupy stanowią obiekty z generowanymi przychodami, a reszta – to przyszły sztandarowy projekt na terenie byłej fabryki Norblin w Warszawie. “Przy tych proporcjach Capital Park to idealna firma do statusu REIT” – wskazuje Motz.

Według jego słów, jeżeli jednak uzyskane zostaną dobre ceny za projekty to grupa będzie skłonna je sprzedać, ale zachowując sobie mniejszościowy udział.

Źródło: http://stooq.pl/n/?f=1095944&search=capital+park, http://stooq.pl/n/?f=1095944&search=capital+park

Copyright © 2024 Fundacja Edukacji i Badań nad REIT - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Adream.pl