DEBATA – BEZPIECZEŃSTWO INWESTYCJI W PL-REITS

1 kwietnia 2017

Zapraszamy na publiczną debatę dotyczącą  polskiego systemu prawno-instytucjonalnego REITs w aspekcie bezpieczeństwa inwestycji w te nowe instrumenty finansowe.

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad ustawą dotyczącą spółek rynku wynajmu nieruchomości (S.R.W.N, PL-REITs). Nowy projekt ustawy ma pojawić się w maju br. Projektowany system prawno-instytucjonalny powinien uwzględniać interesy wszystkich mandatariuszy i uczestników rynku, w tym inwestorów indywidualnych. Konwersja tylko 1 procenta z depozytów (ok. 700 mld PLN) na akcje PL-REITs oznaczać będzie dużą zmianę na rynku nieruchomości komercyjnych i uaktywnienie fali popytu. Pojawia się więc pytanie: co zrobić, aby tak się stało? Jakie elementy systemu mogą być kluczowe dla zainteresowania potencjalnych posiadaczy depozytów? Jak zapewnić bezpieczeństwo systemu dla inwestorów, tak aby pojawiły się atrakcyjne stopy zwroty i stabilne wypłaty dywidend przewyższające oprocentowanie lokat bankowych?

Debatę prowadzić będzie Grzegorz Mizerski, Prezes Fundacji Edukacji i Badań nad REITs. Organizatorem jest firma szkoleniowa Personalties a jej partnerami  merytorycznymi są Fundacja Edukacji i Badań nad REITs, Capital Park SA oraz Kancelaria Wolf Theiss.

Uczestnictwo w debacie jest bezpłatne. Debata odbędzie się 11 kwietnia 2017 r., sala Imperium (d. NewConnect), gmach GPW, ul. Książęca 4.

Informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronach Personalities http://www.personalities.pl/bezpieczenstwo_reit

Zapraszamy do uczestnictwa.