USTAWA O PL-REITS OD 2018 ROKU

6 marca 2017

6.03.2017, Warszawa (PAP). Ministerstwo Finansów chce, by REITy od początku 2018 r. funkcjonowały w polskim porządku prawnym – poinformował Marcin Obroniecki, zastępca dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego MF. Ministerstwo w ciągu kilku tygodni przedstawi nową wersję projektu ustawy i rozpocznie kolejne konsultacje społeczne.

“Chcielibyśmy sfinalizować sprawę w tym roku. Chcielibyśmy, by REITy istniały w polskim porządku prawnym od nowego roku” – powiedział na konferencji Obroniecki.

Według dyr.  Obranieckiego ogłoszenie kolejnego projektu i rozpoczęcie konsultacji społecznych to kwestia kilku tygodni.

Obroniecki poinformował także, że MF skłania się ku włączeniu nieruchomości mieszkaniowych w zakres dopuszczalnej działalności REIT.

Ministerstwo wciąż analizuje kwestie związane z kapitałem zakładowym, choć zgadza się ze zgłaszanymi postulatami obniżenia wymogu z 60 mln zł, zawartych w poprzednim projekcie.

“Jest zgoda, że 60 mln zł wymogu na kapitał zakładowy to za wysoka kwota. Konkretnej liczby nie podam, ale jesteśmy skłonni zejść. Były różne warianty: 30 mln zł, 20 mln zł” – powiedział.

Obroniecki poinformował, że nie zostały jeszcze rozstrzygnięte kwestie m.in. akcjonariatu, opodatkowania dywidend. (PAP)

Copyright © 2024 Fundacja Edukacji i Badań nad REIT - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: Adream.pl